Nova NFL-uzbuđenja na programu Sportkluba

NFL 26. stu 201711:32 > 11:37
Getty Images/Tim Bradbury

Novi tjedan, nove utakmice na svim našim programima. I ovog vikenda užvajte u satima provedenim uz ono najbolje od američkog nogometa. Najavu novog NFL-tjedna piše Fran Mihaljević.

Atlanta Falcons – Tampa Bay Buccaneers (nedjelja, 19:00)

Falconsi su posljednjih nekoliko susreta podigli razinu igre i djeluju potpuno nabrijani za nastavak sezone. Što je dobra stvar za njihove navijače, jer Atlanta je visila izvan playoff slike cijelu sezonu i konačno su na pragu povratka u društvo koje zaslužuju. Tampa je u potpunom rasulu i ova sezona je davno otpisana.

Kansas City – Buffalo Bills (nedjelja, 19:00)

Chiefsi su prije mjesec dana izgledali kao ekipa za Super Bowl. Danas izgledaju kao 7-9 ekipa. Na njihovu sreću, stvorili su dobru zalihu pobjeda i divizija bi trebala biti njihova, ali postalo je jasno kako je ovo dobra stara ekipa koju smo navikli gledati unazad par godina. Dovoljno dobri za playoff, preslabi za nešto više. Buffalo je nepotrebno komentirati. Količina gluposti koju su napravili ove godine previše je, čak i za njihove pojmove.

LA Rams – New Orleans Saints (nedjelja, 22:25)

Prošli tjedan pokazao nam je kako su Ramsi u blagom padu. Dosta neuvjerljiva partija u Minneapolisu s razlogom može brinuti navijače Ramsa. Vikingsi su bili bolja, kvalitetnija ekipa i to se jasno vidjelo na terenu. Saintsi neće ovaj tjedan imati na raspolaganju Marshona Lattimorea, glavnog kandidata za defanzivnog rookija godine. Uz ozljedu Okafora, ovo bi mogla biti utakmica gdje bi Saintsi mogli kiksati defnzivno.

Oakland Raiders – Denver Broncos (nedjelja, 22:25)

Utakmica za izbjeći. Raidersi su ove godine pali na zemlju, stvari opasno ukazuju da je prošla sezona bila “one hit wonder”. Šteta, jer imaju talenta, samo pitanje je tko će ga posložiti najbolje naredne sezone. Za Denver pogledati pod Buffalo. Treći QB starter ove godine, s obzirom da je u Coloradu legalizirana marihuana, ne trebamo duboko tražiti odogovr na čemu je uprava. Na valu pobjeda sigurno nisu.

Pittsburgh Steelers – Green Bay Packers (ponedjeljak, 02:30)

Ova utakmica je izgubila svu draž kad je pao Aaron Rodgers. Ovako imamo susret odličnih Steelersa i Packersa koji su ostali na nuli protiv Ravensa. Brett Hundley jednostavno nije kapacitet za prosječnog QB koji neće upucati vlastitu ekipu u nogu. Utakmica u kojoj ne baci 2 interceptiona vodi se na NFL-ovim službenim stranicama kao utakmica za highlightse. Dovoljno rečeno.

Baltimore Ravens – Houston Texans (utorak, 02:30)

Tri shootouta ove sezone za Ravense, nešto što im je pošlo već od ruke u klupskoj povijesti, davne 2000. godine. Fun fact, otišli su do kraja te sezone. Ove godine se i dalje drže u borbi za playoff, a znamo da su ekipa koja može skinuti Patriotse jednom kad uđu u doigravanje. Texansima se raspala sezona kao što su se raspala koljena najvažnijim igračima i trenutno su u fazi pripreme za nadolazeće sezone.