Deveti tjedan NFL-a u programu Sportkluba

NFL 3. stu 201710:27 > 10:43
Getty Images Sport, Adam Glanzman

Pidžama party u petak ujutro. Borba za prevlast u NFC South diviziji. Russell Wilson prvi put sa iznadprosječnim ofenzivnim linijašem ove godine. Klasik NFC North u utorak ujutro.

New York Jets – Buffalo Bills (petak, 01:25)

Obucite pidžame (po mogućnosti kričave boje), nabavite nešto za grickati i zavalite se u kauč umotani dekicom. Prvi Pajama party ove sezone, u režiji Jetsa i Billsa. Billsi misle ozbiljno, 5-2 i nedavni trejd za Benjamina pokazuju njihove ambicije, a to je konačno ulazak u playoff, po prvi puta od 1999. Jetsi igraju puno bolje od očekivanog, očekivano slabi talentom, ali velike želje, a takve uvijek simpatiramo.

Philadelphia Eagles – Denver Broncos (nedjelja, 19:00)

Lider NFC konferencije dočekuje raspadnutu ekipu Broncosa. Koliko god napad bio nepredvidljiv i često negledljiv, obrana je i dalje elitna. A upravo takve obran etraži Carson Wentz, kako bi testirao svoju kandidaturu za MVP-a. Wentz igra fantastično, cijela ekipa igra odlično, a Jay Ayaji bi trebao donijeti stabilnost na mjesto RB.

Carolina Panthers – Atlanta Falcons (nedjelja, 19:00)

Cam Newton je izgubio jednog od dva wide receivera koji ima dvoznamenkasti broj hvatanja. Lil’ bro je odgalopirao u Buffalo i izazavao bijes i očaj kod Newtona koji je otvoreno kritizirao upravu zbog rješavanja njegovih kompića i ekipe za partijanje. Mogli su u trejdu slobodno poslati i njegove krokodilke koje nosi cijelo vrijeme. Atlanta se muči iz tjedna u tjedan i stvari ne izgledaju dobro u Georgiji.

Seattle Seahawks – Washington Redskins (nedjelja, 22:05)

Russell Wilson konačno ima jednu brigu manje. Duane Brown je došao u Seahawkse popraviti krvnu sliku linije koja ima velike probleme. Wilson igra odlično, running backovi su kriminalni ove sezone i srećom obrana odrađuje odličan posao. Kapetan Kirk je ostao bez moguće destinacije naredno ljeto trejdom Garoppola u Ninerse. Ljubav Washingtona i Kirka je ionako klimava unazad par godina, a još jedan poraz mogao bi dodatno prodrmati stvari.

Dallas Cowboys – Kansas City Cheifs (nedjelja, 22:25)

Ezekiel Elliot je suspendiran na šest utakmica, žalbe su odbijene i Cowboysi idu u pohod na playoff bez svoje najveće zvijezde. Kansas City je ekipa koja je ove godine napravila dodatan iskorak, pogotovo u napadu. Vrh AFC-a i NFC-a, borba najjačih ekipa iz različitih konferencija je ono što želimo više gledati. Nemojte propustiti ovo.

Miami Dolphins – Oakland Raiders (ponedjeljak, 02:30)

Jedina stvar koje se gledatelji sjećaju iz prošlotjedne utakmice Dolphinsa je prljavi udarac Kika Alonsa na Joe Flaccu. Ostatak je bio za zaborav, a sada su na nacionalnoj televiziji. Nadajmo se kako su u ovih 10 dana složili gledljiv gameplan, jer Raidersi koliko god bili loši u posljednje vrijeme i dalje su kvalitetnija ekipa.

Green Bay Packers – Detroit Lions (utorak, 02:30)

Detroit je kiksao protiv Steelersa doma, nabili su jardažu koja bi u 99 od 100 utakmica donijela pobjedu, ali par loših reakcija u obrani i neefikasnost u napadu koštali su ih slavlja. Packersi su u problemima i nakon niza uspješnih sezona s Rodgersom čini se kako će im vrhunac siječnja biti posjet osnovnoj školi.

AUTOR: Fran Mihaljević