Super Bowl uzvrat u Foxborou

NFL 19. lis 201717:42 > 17:45
Ronald Martinez/Getty Images

Može li se Kansas City oporaviti od prvog poraza sezone nakon samo četiri dana? Ramsi i Cardinalsi usred engleskog rugby hrama. Dođu li Falconsi do vodstva, hoće li ga ovog puta zadržati do kraja?

Thearon W. Henderson/Getty Images

Oakland Raiders – Kansas City Chiefs (petak, 02:25)

Četiri u nizu, dva na domaćem terenu. Naravno, riječ je o porazima Oakland Raidersa nakon uvodne dvije pobjede. Carr se vratio protiv Chargersa, ali pomak je bio minimalan. Amari Cooper i dalje je najskuplji navijač Raidersa, lopta jednostavno ne ide u pravcu najkvalitetnijeg WR Raidersa. Kansas City je neočekivano izgubio doma od Pittsburgha, ekipe koja je kolo ranije pregažena od Jacksonvillea uz hall of shame partiju Big Bena. Divizija je i dalje u planu, no eliminiranje Raidersa iz borbe je imperativ već danas.

Los Angeles Rams – Arizona Cardinals (nedjelja 19:00)

All Day baby, All Day! Trijumfalni ulazak Adriana Petersona u dres Cardinalsa prošli tjedan vratio je dobre stare uspomene na nekadašnjeg MVP-a i fantasy mašinu. Cardinalsi su očajnički tražili bilo kakvu pomoć u run igri i stavili su sve na Petersona koji će pokušati dokazati da ovo nije samo jedna eksplozija. Tu eksploziju probat će zaustaviti Aaron Donald i Ramsi koji su trenutno na vrhu NFC West divizije. Nakon susreta u Londonu idu na slobodni tjedan i Sean McVay će htjeti svoje momke odvesti na obilazak Londona sa 5-2 u džepu.

Minnesota Vikings – Baltimore Ravens (nedjelja 19:00)

Deset godina konstantno gledaju u leđa Packersima i Rodgersu i tek prošle nedjelje su se sjetili polomiti Aarona. A kažu za ljude u sjevernim državama da su najinteligentiji i brže kopčaju neke stvari. Šalu na stranu, Anthony Barr je (ne)namjerno izbacio Rodgrsa iz igre, Vikingsi imaju otvorenu borbu za vrh divizije, lako moguće bez Packersa u slici. Ravensi igraju standardno negledljiv football zadnjih godina, uz pokoju bombu Flacca u ruke Wallacea ili nekog od obrambenih igrača. Sve se čini još jedna 8-8 sezona, po mogućnosti uz pokojeg potrganog igrača Steelersa za potpunu pobjedu.

San Francisco 49ers – Dallas Cowboys (nedjelja 22:05)

Ezekiel Elliott ipak igra ovaj tjedan. Vrlo vjerojatno i onaj iza. Gostovanje u San Franciscu moglo bi biti neugodno za RB Cowboysa, jer San Fran je poznat kao grad poznat po raznim udrugama za zaštitu ljudskih prava, uključujući i zlostavljanje žena. Zeke je u parnici upravo zbog toga i veliki broj zvižduka mogao bi se čuti sa Levi’s stadiona. Naravno, ako domaći navijači nakon 0-6 starta odluče doći na utakmicu. Od važnijih vijesti, nema više NaVorro Bowmana, od manje važnih, startat će CJ Beathard.

Los Angeles Chargers – Denver Broncos (nedjelja 22:25)

Broncosi su odrigrali kriminalnu utakmicu protiv Giantsa prošli tjedan, napad je djelovao uplašeno u najkritičnijim trenutcima, izgubili su tri lopte i dali Giantsima prvu pobjedu sezone. Chargersi su nakon utakmica i utakmica pucanja u vlastito stopalo konačno ostali pribrani i upisali su pobjedu u zadnje dvije utakmice. U prvom kolu Denver je uspio zaustaviti Melvina Gordona po zemlji i No fly zone je bio No run zone, koji je djelovao izgubljeno kad je Orleans Darkwa bio na terenu. Hoće li se obrana run igre ponovo nestati kao češki turist u japankama na Velebitu, sve ovisi o Gordonu. Koji ima kombinirano 313 jardi u zadnje dvije utakmice. Očekujte neočekivao u ovom susretu.

New England Patriots – Atlanta Falcons (ponedjeljak, 02:30 / SK1)

Utakmica sezone. Dva sudionika Super Bowla. Po najavama prije sezone ovo je trebala biti utakmica gdje jedan protivnik upisuje prvi poraz sezone. Kkao smo se samo prevarili svi. Patriotsi su izgubili dvaput doma ove sezone i Gillette ne garantira više pobjedu. Atlanta s druge strane je izgubila od Buffala koji nema wide receivera i prošli tjedan doma od Miamia. Jay Cutler je predvodio povratak Dolphinsa nakon 0-17 zaostatka i ova utakmica dobiva još više na zanimljivosti. Umjesto 6-0 ekipa i dobro podmazanih strojeva, imamo Patriotse koji ne mogu zaustaviti ništa i Atlantu koja je sposobna izgubiti od svakoga. Što će se dogoditi u toj utakmici, teško je predvidjeti. Utakmica na 80 poena ili možda 25 razlike za nekoga na kraju? Tko zna. Još jedan razlog da na posao u ponedjeljak ujutro odete neprospavane noći.

Ronald Martinez/Getty Images

Philadelphia Eagles – Washington Redskins (utorak, 02:30)

Eaglesi visoko lete ove sezone. Omjer od 5-1 samo potvrđuje odlične igre cijele ekipe ove sezone i klub iz grada bratske ljubavi opasno nagovješćuje kandidaturu za dobar nastup u doigravanju. Tri domaće utakmice pred njima, prilika za otići na odmor sa 8-1 i sigurnim playoff mjestom. S druge strane, Redskinsi se žele osvetiti Philadelphiji za poraz u prvom kolu i shvaćaju kako porazom šanse za osvajanje divizije padaju u blato. A nije baš da će im biti lagano ugurati se u dvije wild card ekipe. NFC East klasik za završetak tjedna, a znamo da takve utakmice nikad ne ostave gledatelje kratkih rukava.