NFL week 5 u programu Sportkluba

NFL 5. lis 201714:07 > 14:15
(Photo by Tom Pennington/Getty Images)

Može li obrambeni vlak Patriotsa konačno stati na tračnice? Što su spremili Cowboysi u prvom ogledu s Packersima nakon nesretnog poraza u playoffu? Ide li Kansas City na 5-0 ili ih efikasni napad Texansa vraća na zemlju? Sve to i još puno više saznat ćemo ovaj vikend, samo na Sportklubu.

Tampa Bay Buccaneers – New England Patriots (petak, 2:25/ SK2)

Što se događa s Patriotsima? Branitelji naslova nekarakteristično su poraženi dvaput na domaćem terenu, a tek su četiri kola za nama. Napad odrađuje dobar posao, ali obrana je ta koja propušta i vuče brod na dno. Brady je u karijeri triput igrao s Bucsima i drži 3-0 uz razliku poena 86-10. Winston je odigrao odlično protiv Giantsa i ulazi u dobroj formi u ovaj susret. Uz standardno odličnog Evansa i novopridošlog Desean Jacksona koji se još privikava na novi napad mogao bi zadati probleme obrani koja ima očite probleme.

Pittsburgh Steelers – Jacksonville Jaguars (nedjelja, 19:00/ SK3)

Steelersi su prošli tjedan slavili kod ljutih rivala Baltimore Ravensa. Big Ben je uglavnom lagano odrađivao posao protiv Jagsa, ali Jagsi su nizom godina na dnu nakupili talenta preko drafta i uz pomoć preplaćivanja igrača došli do respektabilne ekipe koja može dobiti skoro svakoga. Nažalost po njihove malobrojne navijače, Blake Bortles radi sve u svojoj moći da izgubi startni posao ove godine i često greškama izgubi utakmicu za JAX. Nadajmo se da je pripremljen, jer svi elementi za dobru utakmicu su ovdje.

Philadelphia Eagles – Arizona Cardinals (nedjelja, 19:00/ SK6)

Phila predvodi NFC East sa 3-1 i dvije divizijske pobjede, te dočekuje raspalu Arizonu koja je gubitkom Davida Johnsona ostala bez prve, druge i treće napadačke opcije. Eaglesi imaju problema s ozljedama, pogotovo u secondaryu, no Ariozna bez Johnsona nije isti napad. Uz teške utakmice divizijskih rivala, Philadelphia ima priliku pobjedom dodatno odmagliti na vrhu.

Oakland Raiders – Baltimore Ravens (nedjelja, 22:05/ SK3)

Leđa Dereka Carra nisu preživjela Mile High, ali zlatni lanac Michaela Crabtreea jest. S novim čovjekom pod centrom u liku EJ Manuela traže prekid lošeg niza protiv Ravensa, koji su trenutno u još goroj situaciji. Poraz od Steelersa prošli tjedan i sramoćenje u Londonu nisu najbolje sjeli navijačima Ravensa i logično se postavlja pitanje kada prestaju loše partije. Obje ekipe ulaze s problemima u ovaj susret i često takvi susreti na kraju budu iznimno zanimljivi.

Dallas Cowboys – Green Bay Packers (nedjelja 22:25/ SK2)

Packersi su jedini poraz ove sezone doživjeli u gostima, uz tri domaće pobjede i novo teško gostovanje u Dallasu pokazat će mogu li protiv najboljih ekipa pobjeđivati u gostima (Atlanta ih je uvjerljivo pobijedila u drugom tjednu, op. a.). Dallas s druge strane nema pravo na grešku, nastavak sezone im je sastavljen od teških utakmica i na slobodni tjedan moraju otići sa 3-2. Protiv Ramsa se probudio Dez Bryant i „Factor X“ će biti najbolji prijatelj Daka Prescotta u susretu s Green Bay Packersima. Derbi kola, uz dvojac Bulić/Ivković.

Houston Texans – Kansas City Chiefs (ponedjeljak 2:30/ SK1)

Jedina neporažena ekipa lige dolazi u goste Houstonu koji je prošlo kolo ispratio Tennessee sa 57 poena. „Macho Man“ je bivši, uzde je preuzeo Deshaun Watson i napad se pokrenuo, 90 poena u zadnja dva susreta. Alex Smith s druge strane igra sezonu života i prvi je kandidat za MVP nagradu nakon četvrtine sezone. Nakon godina defanzivnih nadmudrivanja dviju ekipa, vrijeme je za napadačku eksploziju. I da, “Justin James” nema sack u ovoj sezoni. Prvi puta u karijeri u četiri uzastopne utakmice nije upisao sack. Meta je nacrtana na broju 11.

Chicago Bears – Minnesota Vikings (utorak, 2:30/ SK1)

The Bears are what we thought they were! Nakon četiri utakmice, drugi pick drafta, Mitch Trubisky starta za Bearse. Tri poraza i jedna nevjerojatna pobjeda protiv Steelersa gdje su skoro prosuli sve dobro što su napravili. S druge strane su Vikingsi, i dalje bez Bradforda koji je na 15% šanse da zaigra u MNF, a od prošlog tjedna i bez rookie senzacije Dalvina Cooka kojemu je otišao prednji križni ligament. Bearsi, Vikingsi, gledalo se prije, gledat će se i sada. Klasik je klasik.

Raspored ostalih utakmica:

Cleveland Browns – New York Jets