Super Bowl: Patriotsi u nevjerojatnoj drami slavili

NFL 6. velj 20170:15 > 2:35
Christian Petersen/Getty Images

U 51. Super Bowlu na NRG stadionu u Houstonu New England Patriotsi slavili su nakon produžetaka protiv Atlanta Falconsa s rezultatom 34:28.

Tim Bradbury/Getty Images

Iako se radi o dvije sjajne napadačke momčadi, u prvih 15 minuta obrane su odradile odličan posao i nije bilo prilika za poene. Najbolju napadačku akciju u ovom periodu igre izveo je bek Atlante Devonta Freeman, koji je istrčao 40 jardi, ali Falconsi nisu uspjeli doći u priliku da poentiraju.

Međutim, na početku drugog perioda igre LeGarrette Blount je izgubio loptu, a Falconsi su to iskoristili i organizirali odličan drive, koji je touchdownom okrunio Freeman.

Obrana Atlante nastavila je igrati kao u prvoj četvrtini, ali je napad profunkcionirao u potpunosti. Freeman i Jones pravili su probleme u obrani Patriotsa, a takvu atomsku igru u napadu Falconsi su okrunili novim touchdownom. Matt Ryan je bacio pas od 19 jardi prema Hooperu u end zonu, za velikih i pomalo iznenađujućih 14:0 za Falconse.

Uskoro je bilo čak i 21:0 nakon što je presječen pas Bradyja.

Do poluvremena Patriotsi su imali šansu postići touchdown, ali Bennet je napravio kaznu, pri sjajnom prodoru Roddyja Whitea i na kraju je momčad iz Bostona morala se zadovoljiti samo field golom Gostkovskog za smanjenje vodstva Falconsa na 21:3 na poluvremenu.

Na poluvremenu sjajan nastup imala je pjevačica Lady Gaga koja je oduševila sve na stadionu u Houstonu.

U nastavku uspjeli su Patriotsi do kraja trećeg perioda smanjiti vodstvo na 9:28, ali i dalje su bili od ozbiljnijeg preokreta. Kod Patriotsa White je smanjio vodstvo, ali i dalje su uvjerljivo vodili Falconsi.

Atlanta Falconsi su blizu svog prvog Super Bowla.

Ofenzivna linija Patriotsa je bila jako loša, ali u zadnjoj četvrtini su proigrali na najvišoj razini.

Potpuni povratak Patriotsa u igru donio je obrambeni dvojac Patriotsa Hightower i Branch. Prvi je isforsirao fambl Ryana, a drugi je osvojio loptu. Taj poklon iskoristio je Brady koji je uposlio Amendolu za touchdown, a uspješan u zabijanju za dva poena bio je White za 28:20.

Patriotsi su zahvaljujući sjajnoj obrani došli u priliku da se potpuno vrate u utakmicu. Ono što se 20 minuta ranije činilo nemogućim dogodilo se 57 sekundi prije kraja.White je istrčao za touchdown, a  Amendola bio uspješan za dva poena i došlo je do izjednačenja – 28:28.

Prvi put u povijesti Super Bowla igrat će se produžeci.

U produžecima prava drama.

Nakon nevjerovatnog preokreta, najvećeg u povijesti New England Patriotsi su postali prvaci. Napad su imali Patriotsi i polaganjem Whitea osvojili naslov. Sjajni Tom Brady je još jednom pokazao svoju veličinu i odveo svoju momčad do petog naslova.