Ususret Super Bowlu: zanimljive činjenice o financijama

NFL 4. velj 201716:37 > 16:42
Rich Graessle/Icon Sportswire via Getty Images

U nedjelju nas očekuje 51. izdanje američkog Super Bowla između New England Patriotsa i Atlanta Falconsa. Najgledaniji sportski događaj u Americi ove godine održat će se u Houstonu. Ususret tome donosimo vam 5 zanimljivh činjenica o financijama Atlanta Falconsa i New England Patriotsa.

ATLANTA FALCONS

Simon Bruty /Sports Illustrated/Getty Images

1. 1.Atlanta Falconsi vrijede 2,13 bilijuna američkih dolara prema Forbesovoj listi iz 2016. godine.

2. Igrač Falconsa Matt Ryan je cijelu svoju 9-godišnju karijeru proveo u Atlanta Falconsima, koji su ga nagradili za vjernost te je najskuplje plačeni igrač u svojoj momčadi. Potpisao je 5-godišnji ugovor vrijedan 103,8 milijuna dolara.

3. Vlasnik Arthur Blank je kupio klub 2002. godine za 545 milijuna dolara.

4. Sljedeće sezone Falconsi imaju novi dom Mercedes Benz stadion, čija izgradnja košta oko 1,5 bilijuna dolara.

5. Prosječna cijena ulaznice za utakmice Atlanta Falconsa je 79 dolara što ih svrstava među najeftinije ulaznice u NFL-u.

NEW ENGLAND PATRIOTS

Erick W. Rasco /Sports Illustrated/Getty Images

1. 1.New England Patriotsi vrijede 3,4 bilijuna američkih dolara prema Forbesovoj listi iz 2016. godine.

2. Vlasnik Robert Kraft je kupio klub 1994.godine za 172 milijuna dolara.

3. nakon što je već 17 godina u Patriotsima Tom Brady postao je sinonim za klub. Najbolje je plačeni igrač kluba, a njegov dvogodišnji ugovor vrijedi 41 milijun dolara.

4. Gillette Stadion od Patriotsa otvoren 2002. godineje koštao  325 milijuna dolara, a može primiti 68 000 tisuća gledatelja.

5. Prosječna cijena ulaznice za utakmice New England Patriotsa je 130 dolara.