10 zanimljivosti o ovogodišnjem Super Bowlu

NFL 3. velj 20179:17 > 9:21
Kevin Winter/Getty Images for Nickelodeo

U nedjelju nas očekuje 51. izdanje američkog Super Bowla između New England Patriotsa i Atlanta Falconsa. Najgledaniji sportski događaj u Americi ove godine održat će se u Houstonu. Ususret tome donosimo vam 10 zanimljivosti koje možda niste znali o Super Bowlu 2017. godine.

1. Ovo je treći puta da je Houston domaćin Super Bowla.

Prvi puta je Houston bio domaćin Super Bowla 1974. godine, a drugi puta je bio 2004. godine, a igrat će se na NRG stadionu.

2. CBS, FOX i NBC potpisali su televizijske ugovore s NFL-om.

Super Bowl je najgledaniji sportski događaj na svijetu i nije ni čudno da se televizijske kompanije otimaju za prava na prijenos takvog događaja. Zato su ugovori sklopljeni i za buduće Super Bowle, pa će tako CBS prenositi događaj 2019. i 2022. godine, FOX će prenositi 2017. 2020 i 2023. godine, a NBC će prenositi 2018. i 2021. godine.

3. Super Bowl LIVE festival donosi zabavu navijačima sedam dana.

Super Bowl nije samo veliki sportski događaj, on nudi puno više od toga. Ove godine navijači su od 28.01-05.02 u Houstonu i taj veliki navijački festival se zove Super Bowl LIVE. Festival nudi raznu zabavu, hranu, piće i još puno toga. Ove godine posebna atrakcija biti će let u budućnost u kojem će navijači imati priliku virtualni pogled od 360 stupnjeva na planet Mars. Inače, ova atrakcija je napravljena uz pomoć NASA-e.

4. Veliki prihod za dobrotvorne udruge u Houstonu.

Grad koji dobije domaćinstvo Super Bowla profitira u svakom pogledu. Jedna od velikih prednosti Super Bowla je prihod koji dobivaju dobrotvorne udruge. Prihod uglavnom ide za obrazovanje, zdravstveno osiguranje i poboljšanje lokalne zajednice.

5. Lady Gaga je zadužena za vođenje programa na poluvremenu.

U rujnu prošle godine najavljeno je da se pjevačica Lady Gaga ponovno vraća na Super Bowl, ali ovaj puta preuzela je ulogu voditeljice programa na poluvremenu. Ovogodišnji program na poluvremenu je pod pokroviteljstvom Pepsija i zvat će se The Pepsi Zero Sugar Super Bowl.

Kevin Mazur/WireImage

6. Cijene reklama ove godine vrtoglavo rastu.

Uz sav sportski i glazbeni događaj na Super Bowlu, jedna od najzanimljivijih stvari za gledatelje su i reklame. Poznato je da samo 30 sekundi reklame na ovakvom događaju ima vrtoglavo visoku cijenu. FOX Sport će platiti za samo 30 sekundi reklame na Super Bowlu više od 5 milijuna američkih dolara.

7. Potrebno je 10 000 volontera za ovakav događaj.

Super Bowl je masovni događaj i radi toga treba i veliki broj volontera. U desetodnevnom programu potrebno je oko 10 000 volontera kako bi sve funkcioniralo.

8. Broj gledatelja raste svake godine.

Svake godine broj gledatelja Super Bowla ruši rekorde. Prema statistici Nielsona, Super Bowl 50 prošle godine je gledalo 111,9 milijuna gledatelja, a ove godine se očekuje i veći broj. Prošle godine je više od 72 % ljudi, koji su imali upaljen televizor gledalo Super Bowl.

Rich Graessle/Icon Sportswire via Getty Images

9. Maskota Super Bowla zove se TD.

TD će imati i dres s brojem 51 u čast ovogodišnjeg 51 Super Bowla. Za vrijeme utakmice TD će se kretati po cijelom stadionu i zabavljati gledatelje.

10.Tvrtka KIA će i ove godine sigurno imati reklamu

Kao i prošle godine, i ove će godine KIA imati svoju reklamu. Prošle godine je glumac Cristopher Walken promovirao Optimu za 2016. godinu u zabavnoj reklami. I ove godine se očekuje zabavna i smiješna reklama poput prošlogodišnje, a ovaj puta će se glumica Mellisa Mccarthy pojaviti u reklami.