Brady i Gronk izdominirali Rodgersa i Packerse

NFL 19. lis 20201:09 > 1:13
(Photo by Douglas P. DeFelice/Getty Images)

Najavljivan kao veliki derbi okršaj Tampa Bay Buccaneersa i Green Bay Packersa nije donio očekivanu rezultatsku neizvjesnost. Na kraju je slavio domaćin uvjerljivo sa 38:10.

Mike Ehrmann/Getty Images

Premda, poslije prve četvrtine nije djelovalo da će Buccaneersi doći do lagane pobjede. Štoviše, Green Bay je dominirao, tu četvrtinu dobio 10:0 i djelovao prilično samouvjereno, da može da zabilježiti i petu pobjedu. Ali druga četvrtina donijela je nevjerojatan preokret i praktično prelomila meč. Domaćini su potpuno razbili Packerse, ali najveće zasluge za tako nešto pripadaju obrani.

Presjekli su dva pasa Aaronu Rodgersu. Prvi je za touchdown vratio Jamel Dean, a manje od dvije minute kasnije posle još jednog interceptiona, Ronald Jones je trčao za touchdown i Bucksi su preokrenuli. Ne samo rezultatski, jer su poveli 14:10, već je čitav momentum prešao na njihovu stranu, a do poluvremena postigli su još dva touchdowna.

Photo by Mike Ehrmann/Getty Images)

Oba je bacio Tom Brady i, prvi za Tylera Johnsona, a potom i minutu prije kraja druge četvrtine ka omiljenoj meti – Robu Gronkovskom. Sjajnom tight endu to je ujedno prvi uhvaćen touchdown poslije 619 dana. Premda, treba reći da se ove sezone vratio iz mirovine.

Drugo poluvreme bilo je praktično formalnost. Buccaneersi su do kraja postigli još 10 poena, a Green Bay je ostao zaglavljen na onih 10 iz prve četvrtine i ekipa sa Floride je zasluženo došla do četvrte pobjede, treće na domaćem terenu, gdje još nisu osjetili gorčinu poraza. Tom Brady je meč završio sa 166 prebačenih jardi uz dva touchdown dodavanja, Ronald Jones je istrčao 113 jardi uz dva touchdowna, a Gronkowski se definitivno vratio. Ne samo zbog touchdowna, već jer je bio prvi hvatač ekipe sa 78 jardi. Na drugoj strani Aaron Rodgers je razočarao sa 160 jardi uz dva interceptiona. Tampa Bay je na čelu Juga NFC sa skorom 4-2 i ima pobjedu više od New Orleansa, ali uz utakmicu više, kao i od Caroline, dok je na začelju Atlanta sa 1-5. Green Bay je pao na drugo mjesto Sjevera NFC sa skorom 4-1, pošto je prvi Chicago sa 4-0, Detroit ima 2-3, a Minnesota 1-5.

U posljednjem dvoboju dana San Francisco 49ersi pobijedili su Los Angeles Ramse u unutar divizijskom obračunu sa 24:16.