NFL na SK: Na startu sudar najplaćenijih igrača lige

NFL 10. ruj 202014:40 > 14:55
Getty Images/Jamie Squire

Ne treba naglašavati kako je Tampa u par mjeseci od gotovo nebitne momčadi postala ekipa o kojoj svi pričaju, sve zbog jednog čovjeka. Kansas City Chiefsai Houston Texans na Sportklubu 1 u 2:20 sati s četvrtka na petak uz naš prepoznatljivi dvojac Ivan Ivković i Hrvoje Bulić Piše Fran Mihaljević

Čekanje je službeno gotovo. Utakmicom Kansas City Chiefsa i Houston Texansa započinje 101. NFL sezona. Kansas City u sezonu ulazi kao branitelj naslova, nakon što su u odličnom Super Bowlu LIV slavili preokretom protiv San Francisco 49ersa. Kao prvaci, tradicionalno otvaraju sezonu specijalnim „Sunday Night Footballom“ u noći s četvrtka na petak, u 2:20 ujutro po našem vremenu. A taj dvoboj možete pratiti u izravnom prijenosu na Sportklubu 1 naravno uz naš prepoznatljivi dvojac Ivan Ivković i Hrvoje Bulić

Kansas City vratio je skoro sve startere iz prošle sezone, te dao nove bogate ugovore Patricku Mahomesu, Travisu Kelceu i Chrisu Jonesu. Mahomes je svojim ugovorom od 500 milijuna dolara postao najplaćeniji sportaš u povijesti po ukupnom novcu u ugovoru, dok su Jones i Kelce pri samome vrhu na svojim pozicijama. Uz produženja na igračkim pozicijama, nove ugovore dobili su trener Andy Reid i GM Brett Veach što pokazuje kako Kansas City planira još dugo vladati NFL-om.

Bacimo li oko na Texanse, situacija je puno tamnija. Bill O’Brien napravio je možda i najgori trejd od Herschel Walker razmjene koja je utabala put dinastiji Cowboysa početkom devedesetih. Nakon prošlogodišnjeg trejda Jadeveona Clowneya u Seahawkse za pick treće runde, ove godine je podigao letvicu razmjenom DeAndre Hopkinsa u Arizona Cardinalse za Davida Johnsona i izbor druge runde. Uz konstantno ozlijeđenog J.J. Watta i nedokazani ostatak rostera, sve oči su uprte u drugog najplaćenijeg igrača lige i jedinog potencijalnog spasitelja, Deshauna Watsona.

Mislima navijača Texansa i riječima princeze Leie: „Pomozi nam Deshaun, ti si nam jedina nada.“

Nakon otvaranja u četvrtak čeka nas nevjerojatna nedjelja. Prvo ćemo u 19 sati imati priliku pratiti dvoboj Atlanta Falconsa i Seattle Seahawksa, dok će Cam Newton imati premijeru u dresu Patriotsa protiv pojačanih i motiviranih Miami Dolphinsa. Ako je termin u 19 sati vrhunski, što onda reći za onaj u 22:25? Drew Brees i Tom Brady na otvaranju sezone, New Orleans Saintsi protiv Tampa Bay Buccaneersa u prvoj od dvije utakmice koje će odigrati ove sezone, uz premijeru Toma Bradya u novom dresu. Ne treba naglašavati kako je Tampa u par mjeseci od gotovo nebitne momčadi postala ekipa o kojoj svi pričaju, sve zbog jednog čovjeka.

U istome terminu, u sjeni NFC South dvoboja odigrat će se i utakmica protiv prošlosezonskog finalista San FRANcisca i već spomenutih Arizona Cardinalsa koji su uz Tampu jedna od najzanimljivijih i najpraćenijih ekipa u offsezoni. Za one željne dodatnog footballa, tu je i gostovanje Dallas Cowboysa kod Los Angeles Ramsa na novom SoFi stadionu u Los Angelesu u Sunday Night Football terminu.

Novi First Down u kojemu prognoziramo sezonu na rasporedu je u četvrtak u 21 sat, dok par sati kasnije selimo na otvaranje u Kansas City. Nedjelja nam donosi pet nevjerojatnih dvoboja, a to je samo početak nove sezone na Sportklubu i zato, nakon sedam mjeseci čekanja, uživajmo zajedno.