Saintsi se odrekli Warforda i tako uštedjeli

NFL 9. svi 202017:33 > 17:37
Chris Graythen/Getty Images

New Orleans Saintsi odlučili su da ne zadrže u svojim redovima Larryja Warforda, čime su uštedjeli više od sedam milijuna dolara u 'salary capu' i napravili prostor za picka prve runde ovogodišnjeg drafta Cezara Ruiza.

Warford, koji će narednog mjeseca napuniti 29 godina, biran je za Pro Bowl u sve tri sezone tijekom kojih je branio boje Saintsa. U franšizu iz New Orleansa je stigao iz Detroit Lionsa i tom prilikom potpisao četvorogodišnji ugovor vrijedan 34 milijuna dolara.

Otkako su Saintsi produžili suradnju sa Andrusom Peatom, bilo je jasno da Saintsi planiraju određene promjene, a u skladu sa time su i izabrali Ruiza kao 24. picka na draftu.

Posljednje tri godine u Saintsima nisu bile ništa drugo nego blagoslov. Momčad, grad i navijači su mi pružili iskustvo koje neću zaboraviti. New Orleans je nešto drugačije. Hvala vam svima na svemu”, napisao je Warford na društvenoj mreži Twitter.

Rastankom sa Warfordom Saintsi su napravili prijeko potreban prostor u ‘salary capu’, pošto će im dva milijuna biti potrebno za draftirane igrače, a također se moraju spremiti za produžetke ugovora sa zvijezdama kao što su Alvin Kamara, Ryan Ramczyk, Marshawn Lattimore i Demario Davis u bliskoj budućnosti.

Warforda su u trećoj rundi drafta  uzeli 2013. godine i odmah je postao starter na poziciji guarda. Bio je u startnoj postavi na 101 utakmici u regularnom djelu sezone, uključujući 44 za Saintse u posljednje tri godine. Takođet je odigrao i pet utakmica kao starter za New Orleans u play-offu.