Koliko Brady može napraviti u Buccaneersima?

NFL 18. ožu 202016:03 > 16:14
Billie Weiss/Getty Images

Legendarni Tom Brady u 43. godini po prvi puta u karijeri mijenja klub. Otišao je iz New England Patriotsa u kojima je ostvario nikad viđene uspjehe i otišao u Tampa Bay Buccaneerse koji su prošle sezone bili na omjeru 7-9.

Prošla sezona je bila razočaravajuća za Patriotse i Toma Bradya. Nakon dugo vremena ispali su u ‘wild card’ vikendu već na startu doigravanja od Tennesee Titansa. Najbolji ‘runningback’ lige Derrick Henry uništio je ih igrom na zemlji i sezona je za Patriotse bila gotova ranije no inače. Već tada su počele priče da bi Tom Brady mogao u mirovinu ili možda mogao napustiti Patriotse nakon 20 blistavih godina jer više nije na nivou kakvom treba biti da bi vodio momčad do najvećih uspjeha.

Sport je okrutno mjesto i za najbolje igrače ikad. Tom Brady je sa Patriotsima osvojio nestvarnih šest Super Bowl titula, bio je četiri puta proglašavan za MVP-a lige, ali legendarni Bill Belichick očito nije imao previše razumijevanja za ‘svog’ Toma nakon dosta slabe sezone. Obrana Patriotsa je igledala odlično i vukla cijelu momčad, ali Brady nije mogao napraviti nešto više s napadom koji je bio osakaćen ozljedama i jednostavno je sve puklo u toj utakmici protiv Titansa. Belichick je odbacio sve navode da se nije rastao s Bradyem u dobrim odnosima te je jako nahvalio svog dugogodišnjeg quarterbacka.

Povezano

Od tog poraza je prošlo skoro tri mjeseca i Brady je imao dovoljno vremena razmisliti što će biti njegov sljedeći korak u karijeri. Bez obzira što je bez problema mogao reći dosta mi je i otići u mirovinu jer je zaista napravio nevjerojatne stvari u ovom sportu, on je pokazao da u njemu još ima vatre i da nije sve dao ovom sportu. Ovaj potez vjerojatno nije najsigurniji, možda ni najpametniji, ali Brady nikada nije bio lik koji će igrati na sigurno i čeka nas jedna uzbudljiva sezona u kojoj ćemo vidjeti što GOAT može napraviti sa Buccaneersima.

Tampa je prošle sezone imala nevjerojatno potentan napad predvođen quarterbackom Jamiesom Winstonom koji je odigrao zaista čudnu sezonu koju su završili omejrom nepopularnim omjerom 7-9. Na trenutke je izgledao odlično, ali većinu vremena je previše divljao i bacao mnogo interceptiona što je na kraju rezultiralo sa sezonom od čak 5109 bačenih jardi, 33 touchdown dodavanja, ali i čak 30 interceptiona što je bilo najviše u ligi.

(Photo by Michael Reaves/Getty Images)

Tampu je bilo lijepo za gledati ako ste neutralni navijač koji uživa u otvorenim utakmicama, ali ako ste navijač tog kluba onda vam nije bilo svejedno gledati kako Jameis Winston iz utakmice u utakmicu pretjeruje sa svojim potezima. Brady je igrač koji puno manje riskira sa svojim bacanjima i sigurno da će momčadi Tampe dati određenu sigurnost i kompaktnost u napadačkom dijelu igre.

Buccaneersi su prošle sezone imali i dva ponajbolja wide-reciewera lige po uhvaćenim jardama što je i logično s obzirom na broj jarda koje je bacio Winston. Chris Goodwin je imao čak 1333 jarde i devet touchdown hvatanja i bio je na drugom mjestu iza nedodirljivog Michaela Thomasa koji je prošle sezone bio daleko najbolji igrač lige u toj kategoriji. Mike Evans je bio na četvrtom mjestu sa 1157 jardom i osam touchdown dodavanja i to je daleko najbolji duo lige što se tiče te pozicije. Brady je znao da će to biti nevjerojatan napredak u odnosu na prošlu sezonu u kojoj je bacao lopte anonimusima i igračima koji nisu ni približno kvalitetni kao ova dvojica.

Obrana Buccaneersa nije tako dobra kao napad, ali ima tu nekoliko vrlo kvalitetnih igrača i možemo očekivati napredak sljedeće sezone. Najveće ime je naravno linijaš Shaquille Barret koji je prošle sezone ostvario rekord franšize sa 19,5 sackova, imao je 58 obaranja, šest forced fumbleova i to su brojke koje govore da se radi o vrhunskom igraču.

(Photo by Michael Reaves/Getty Images)

Prije nekoliko dana je potpisao jednogodišnji ugovor vrijedan skoro 16 milijuna dolara i vidjet ćemo kakav će Barret biti sljedeće sezone. Vrijedi spomenuti da je Barrett osvojio Super Bowl 2015. godine sa Denver Broncosima za koje je tada igrao legendarni Peyton Manning, tako da ima pobjednički mentalitet i zna kako igrati sa najvećima.

Vita Vea je defensive tackle koji je u prošloj sezoni imao 35 tackleova, 2.5 sacka i 12 quarterback hitsa. Uz njega spomenimo Devina Whitea i Jamela Deana koji su također odigrali na solidnom nivou. Ndamukong Suh je također u momčadi, ali sa 33 godine na leđima nije više u vrhu defanzivnih linijaša.

Buccaneersi sa Bradyem neće napraviti ništa revolucionarno, ali sigurno će biti konstantniji nego sa Winstonom. NFC South je njihova divizija u kojoj su im rivali New Orleans Saints sa kojima je Drew Brees produžio ugovor na još dvije godine i bit će spektakl gledati dva dvoboja u sljedećoj sezoni dvojice ponajboljih igrača svih vremena. Carolina Panthersi su u teškoj situaciji, slična situacija je sa Falconsima koji unatoč odličnom napadu ne mogu ništa ozbiljnije u ligi napraviti od onog groznog poraza od Bradya i Patroitsa u Super Bowlu kada su vodili 27:0 i na kraju izgubili.

Relativno otvorena divizija u kojoj su Saintsi glavni favoriti, ali Buccaneersi bi mogli iznenaditi i ući u playoff sa legendarnim Bradyem i mislim da bi GOAT sa time bio vrlo zadovoljan. Nešto više od toga je teško prognozirati, ali treba vidjeti koliko 42-godišnji Brady može sa ovim potentnim napadom Buccaneersa.