VIDEO Svi važni trenuci lude završnice Super Bowla!

NFL 3. velj 20204:39 > 4:59
Ronald Martinez / Staff

U nastavku pogledajte i pročitajte kako je izgledala sama završnica 54. Super Bowla. Bilo je dramatično, ovdje ćete dobiti barem dio osjećaja koliko je bilo napeto, ako ste san i svježinu na radnom mjestu pretpostavili uzbuđenjima koje nudi ovaj sjajan sport...

3. minuta zadnje četvrtine: Mahomes je najprije pretrpio treći sack u ovoj utakmici, a nakon toga i drugi interception. Moore je uzeo loptu i učvrstio sjajnu poziciju San Francisca na putu do njihova, činilo se tada, prvog Super Bowla nakon 25 godina čekanja.

U 8. minuti smo zadnje četvrtine završne utakmice sezone. Chiefsi su upravo pretrpjeli bolan udarac za svoje ambicije – činilo se da su sjajnim dodavanjem Mahomesa osvojili novi 1. pokušaj, no došlo je do promjene odluke na terenu nakon challengea San Francisa.

Mahomes je u teškoj situaciji, sprema se započeti 3. pokušaj za 15 jardi duboko u svojoj polovici. Ivković i Bulić, naši komentori, upravo ističu kako je dosad na utakmici imao samo jedno uspješno dodavanje preko 20 jardi.

U drugom poluvremenu QB Kansasa je neuvjerljiv s puno nepreciznih dodavanja. A onda je napravio ovo:

Na 6:13 prije kraja konačno touchdown za Kansas! Na prvom pokušaju Mahomes pronalazi Kelcea i Chiefsi su opet u igri!

Upravo smo saznali podatak da je u 16 od zadnjih 17 Super Bowlova u nekom dijelu posljednje četvrtfina utakmica bila na manje od 10 razlike. Baš kao i ova, koja se sve više zahuktava.

Frisco je upravo u bunar bacio svoj posjed i ponovno je u napadu Kansas.

2:44 prije isteka vremena, novi touch down za Chiefse! 24:20, veliki preokret je kompletiran nakon dodavanja Mahomesa za Williamsa kojemu je to 10. touchdown u 6 playoff utakmica karijere. Nakon puno pregledavanja, odluka sudaca na terenu ipak ostaje, iako je riječ o vrlo vrlo vrlo gustoj presudi. Pogledajte i sami:

Upravo saznajemo podataka da je New England Patriots jedina franšiza koja je u povijesti preokretala 10 poena ili više zaostatka u zadnjoj četvrtini Super Bowla. I to dvaput…
Također, naglašava se činjenica da je QB 49ersa, Garoppolo, napravio 7 pobjedničkih driveova u posljednjim četvrtfinama ili produžecima u karijeri. Očekuje se da tako nešto napravi i sada, kada je voda došla do grla.

Međutim, na 1:25 sve je, čini se, gotovo, na 4. pokušaju Garoppolo je sackan na 42 jarda polovice koja pripada njegovoj momčadi!!!

Na samom kraju susreta Williams je točno minutu prije kraja postigao posljednji TD utakmice za 31:20, što je uznemirilo Sportklubove komentatore, posebno Ivana Ivkovića, jer je igrač Chiefsa time riskirao da San Francisco napravi neki čudesan preokret.

– Da sam ja trener, čuo bi me za ovo Williams – izjavljuje Ivković.

Umjesto uklizavanja i cijeđenja sata time-outovima, Williamsa je “ponijelo” i ubilježio je treći TD svoje momčadi u nizu u sjajnom finalu.

1:04 prije kraja, K. Fuller bilježi luđački interception za definitivni kraj priče u finalu!