Chicago slavi kickera, Ramsi uvjerljivi protiv Saintsa

NFL 16. ruj 20191:51 > 1:54
Matthew Stockman/Getty Images

Chicago Bears su pobijedili Denver Broncose 16:14 u drugom tjednu NFL-u. Uvjerljiva slavlja su ostvarili i Kansas City Chiefsi proiv Oakland Raidersa i Los Angeles Ramsi protiv New Orleans Saintsa.

U prvom poluvremenu dvoboja Denvera i Chicaga nije bilo touchdownova. Viđena su samo tri field gola, u prvoj četvrtini je s 43 jardi pogodio McManus, a u drugoj Pineiro s 40 odnosno 52 jarda. Bila je to najava sjajne večeri za kickera Bearsa koji je najbolje ostavio za kraj.

U drugom poluvremenu je viđen i prvi touchdown kada je Montgomery trčanjem od jedne jarde završio drive dugačak 80 jardi. Chicago je vodio 13:3 i djelovali su kao  da idu prema pobjedi u Denveru. Broncosi ipak početkom četvrtog perioda dolaze do još jednog field gola, a potom u samoj završnici rade drive od 62 jarda u kojem stižu do touchdowna preko Sandresa, a isti igrač s dodatna dva poena donosi 14:13.

Hrabrost Broncosa koji se nisu htjeli zadovoljiti izjendačenjem nije nagrađena jer je Chicago za 31 sekundu uspio preći na protivničku polovinu terena i namjestiti field gol za Pineira koji je pogodio s 53 jarda za trijumf svoje momčadi.

Ramsi su kod kuće protiv Saintsa vodili 6:3 poslij prvog poluvremena gdje poslije prvih 30 minuta nije bilo touchdownoa Ipak u trećoj četvrtini najprije Gurley dolazi do touchdowna za vodstvo aktualnih vicešprvaka 13:6, a zatim je i Cooks je uhvatio Goffov pas od dva jarda za 20:9.

U posljednjoj četvrtini su Saintsi samo smanjili još jednim field golom, dok je Goff svojim trčanjem polovinom tog perioda postavio konačnih 27:9. Goff je na ovom meču bacio 283 jarde uz 19 kompletiranih dodavanja iz 28 pokušaja.

Kansas City je slavio u Oaklandu 28:10, a svi bodovi su viđeni u prvom poluvremenu. Raidersi su poveli 10:0 u prvoj četvrtini field golom Carlsona i touchdownom Williamsa. Slijedio je preokret od čak četiri ouchdowna Chiefsa. Bila su to četiri touchdowna koja je Mahomes dodao najprije Robinsonu (44 jarda), zaitim Hardmanu (42 jarda), Kelceu (27 jardi) pa opet Robinsonu (39 jardi).

Mahomes je o ovom dvoboju bacio 443 jarde, a quarterback rating mu je bio 131.2.

Atlanta Falconsi su s 24:20 slavili protiv Philadephia Eaglesa uz dva touchdowna Jonesa, te jedan Ridleya.