Lutzov šut za pobjedu kakav se ne pamti od 1970.

NFL 10. ruj 20199:15 > 9:16
Chris Graythen/Getty Images

New Orleans Saintsi pobijedili su Houston Texanse s 30:28 na početku nove NFL sezone.

Saintsi su tako prekinuli ‘prokletstvo prvog tjedna’ i to na fantastičan način – field golom Wila Lutza s 58 jardi po isteku vremena. Bio je to najduži šut koji je donio bodove jednoj momčad u posljednjih deset sekundi od 1970. godine.

Momčad iz New Orleansa ostvarila je pobjedu na početku sezone prvi put poslije 2013.

Vodio je Houston na poluvremenu s 14:3, ali i 28:27 u posljednjoj minuti. Ipak, to im nije bilo dovoljno.

U pobjedničkoj momčadi Drew Brees je kompletirao 32 od 43 dodavanja za 370 jardi, a ostvario je i dva touchdowna.

U drugoj utakmici koja je odigrana u noći s ponedjeljka na utorak Oakland Raiders su s 24:16 bili bolji od Denver Broncosa.