Packersi slavili protiv Bearsa u iznenađujućoj utakmici

NFL 6. ruj 20195:41 > 5:47
Stacy Revere, Getty Images Sport

Jubilarna 100. sezona u NFL-u počela je pobjedom Green Bay Packersa na gostovanju u kod Chicago Bearsa 10:3.

U divizijskom derbiju nije bilo mnogo uzbuđenja, a susret je praktično odlučilo jedino polaganje postignuto u drugoj četvrtini za vodstvo Packersa 7:3.

Zanimljiv je i podatak da u 90 posto slučajeva ekipa koja pobjedi na Soldier Fieldu u Chicagu kasnije osvoji Sjevernu diviziju Nacionalne konferencije, odnosno osigura mjesto u playoffu.

Bearsi su pred punim tribinama bolje počeli susret, poslije prve četvrtine vodili su 3:0 i malo tko je očekivao da do kraja utakmice više neće postići nijedan poen. Trenutak odluke viđen je u drugoj minuti drugog perioda kada je Jimmy Graham iskoristio dodavanje Aarona Rodgersa za polaganje.

Kicker Packersa Mason Crosby je u trećoj četvrtini field goalom postavio konačan rezultat.

Quarterback gostiju Rogers je imao 18 kompletiranih dodavanja iz 30 pokušaja za 203 jarda i jedno polaganje. Na drugoj strani Mitch Trubisky je zabilježio 26 kompletiranih pasova za 228 jarda.

Green Bay sljedećeg vikenda dočekuje Minnesotu u još jednom derbiju divizije, dok Bearsi idu u goste Denveru.

Titulu brani ekipa New England Patriotsa, a susrete NFL-a pratite na programima Sportkluba.